Булгаков “Майстер і Маргарита” на дворі столітній ювілей створення шедевра

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

Михаїл Булгаков, один з найблискучіших письменників ХХ століття, обдарований митець, безумовно, зачаровує своїми творами. Одним з найвідоміших його творів є “Майстер і Маргарита” – витвір, що манить своєю загадковістю та філософським підгрунтям.

“Майстер і Маргарита” – це зустріч і поза межами нашого світу, і всупереч звичайних правил. Як у сказці, тут переплітаються доля смертних та магія, містика і реальність. Володар пекла, в очах якого першорядним просто цікаво спостерігати за людьми і життям на Землі, нарощується зеленими очима читача, проникає в його серце й розум.

Булгаков майстерно та із сміливістю змальовує образи своїх героїв. Химерна сатира у єдиному образі квіткового вождя або китайського однорога додає ситуації істинне чарівне забарвлення. А основна пара, Майстер-де Хуо та Маргарита, вражають своєю силуючою любов’ю та готовністю пройти через всі випробування, що підкидає їм доля.

Знайомство з твором

Роман “Майстер і Маргарита” є найвідомішим твором видатного російського письменника Михайла Булгакова. Вперше опублікована в 1966 році, ця книга стала справжнім літературним сенсацією. “Майстер і Маргарита” стала однією з найобговорюваніших і найбільш впливових російських літературних праць ХХ століття.

Твір складається з двох сюжетних ліній: історії Майстра, письменника-маргінала, який зазнаває жорстокого гоніння і потрапляє в лікарню для психічно хворих, і історії Маргарити, загадкової жінки-чорниці, яка бере участь у феєричних подіях в Москві ХХ століття. Ці дві сюжетні лінії злиті в єдину композицію, яка утворює неймовірний світ фантастики, філософії, релігії та людських страждань.

Символізм і алегорія

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

Особливістю твору є його символічний характер. Багато персонажів та подій є алегорічними образами, що символізують різні боки людської душі та світоглядні позиції. Майстер і Маргарита представлені як символи самотності та творчості, злочинності та відданості. Окремі епізоди, такі як самосуд на Маргариті або явище підводного походу, також мають свої сакральні значення.

Читайте ще:  Творчі роздуми на суспільно-політичну тему - як знайти шлях до прогресу та єдності

Якість та стиль

Майстерський дотик Булгакова до кожного слова робить цей твір незабутнім і загадковим. Булгаков прекрасно володіє художнім мовленням, здатним передати не тільки зовнішню подію, але й внутрішній світ персонажів. Його стиль є неперевершеним поєднанням прози і поезії, що надає тексту особливу емоційну силу та глибину.

Автор Михайло Булгаков
Жанр Роман
Рік публікації 1966
Мова Російська

Головні герої твору

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

Майстер – талановитий письменник, який став жертвою системи та заборон з боку влади. Він пише роман про Пілата та Ієшуа та відстоює свої ідеали. Майстер представляє сміливість та самовідданість у своїй боротьбі за свободу творчості та правди.

“Говориш, що пишеш фантастично. Далеко не фантастично. Коли будуть дійсно великі творці, ця лекція буде актуальна. Тоді люди будуть читати фантастику нарівні з любими класиками та новими яскравими творцями”.

Маргарита – загадкова та жагуча жінка, яка витримує все, щоб зустрітися з Майстром. Вона готова йти на великі жертви, аби врятувати його та виправити страждання, які спричинили йому влада та обставини. Маргарита представляє силу любові та самопожертву в усій її величі.

“Меня викусила богиня любви, і я пролетіла над світом. А потім вона викинула мене з висоти з ногами у землю. І так якось ледь жива ще ходжу, не пізнаю нічого тут з смертними, все іншим стало. Якийсь інший світ… Чи це ХХ століття? Я не знаю… Хочу до нього…”

Головні герої “Майстра і Маргарити” виявляють силу та наполегливість духу у боротьбі зі системою та несправедливістю. Їхні історії пронизані любов’ю, самовідданістю та жагою до правди. Через ці героїчні поступки, Булгаков розкриває глибокий сенс людського існування та вічні теми, такі як мораль, добро та зло, творчість та вільна воля.

Читайте ще:  Тема Аналіз готових есе структура та міркування автора: етапи та особливості

Тематика твору

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

У романі “Майстер і Маргарита” Михайла Булгакова порушується безліч тем, що робить його особливим твором свого жанру. Однією з головних тем є боротьба добра і зла. Через персонажів та події автор зображує протистояння доброго та злого, діалектику особистої відповідальності та самопорядкування.

Іншою важливою темою твору є сутність мистецтва. Булгаков, через персонажа Майстра, розмірковує над значенням мистецтва в житті людини, його впливом на особистості. Творчий процес, роль творця в суспільстві, пошук сенсу у мистецтві – це лише декілька аспектів, що розглядаються в романі.

Також, “Майстер і Маргарита” є політичною алегорією. Булгаков, використовуючи жанр фантастики, висміює радянський режим, пов’язуючи його з ворожими силами. Відтворюючи дію водевіля та ставлення до нього з боку влади, автор показує безглуздість політичної системи та ідеології.

Також твір нерозривно пов’язаний з проблемою існування та віри. Роман дає читачу змогу поглибитись у світ добра і зла, віри і безвіри, допомагає відчути внутрішній конфлікт і знайти своє життєве поняття.

Таким чином, “Майстер і Маргарита” – це витончена композиція різних тем, що вчиняють цей твір унікальним та глибоким. Він пробуджує мислення, викликає інтерес до проблем життя та моралі, залишаючи читача з багатьма питаннями та роздумами.

Вплив твору на читача

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

Роман Михаїла Булгакова “Майстер і Маргарита” є одним з найбільш впливових творів в світовій літературі. Один раз, прочитавши цей шедевр, читач залишається під сильним враженням і непередбачуваними емоціями. Твір захоплює з перших сторінок і не відпускає до останньої.

Теми, які порушує автор, є вкрай актуальними і змушують задуматися. Головне, що “Майстер і Маргарита” передає, – це боротьба добра і зла, втілена в різних персонажах твору. Читач сам задумується, якжеби він вчинив на місці кожного з героїв, і це робить його переживання ще глибше.

Читайте ще:  Світанок в Україні: принципи формування клімату та вплив на екосистему

У романі присутня чимала доля фантастики і магії, що робить його особливим. Читач починає вірити у можливість існування персонажів та подій, описаних в творі. Він переживає за долю Мастера і Маргарити, співчуває героям разом з ними і відчуває радість їх перемоги над злом.

Важливість етичних питань

Одним з головних заслуг твору Булгакова є піднесення етичних питань. Роман став приводом для багатьох читачів задуматися, що важливіше – зберегти власну свободу і інтегритет або погодитися на примирення і жити за рамками визначеними суспільством.

Гнівність на грішних і кривдників розлючує багатьох, а проблеми героїв порушують безліч болючих тем. Тому, “Майстер і Маргарита” покликаний змінити свідомість та поліпшити почуття справедливості у кожному читачі.

Нестримне бажання перечитати

Булгаков "Майстер і Маргарита" на дворі столітній ювілей створення шедевра

Одне з найяскравіших вражень, яке залишає “Майстер і Маргарита” – це бажання перечитати твір ще раз. Після першого прочитання багато речей можуть залишитися нерозкритими, тож повторна зустріч з книгою дає можливість знайти нові смисли і деталі, які раніше були пропущені.

Таке неперевершене перечитування дає змогу зануритися у всесвіт твору ще глибше і насолодитися його літературною майстерністю. Роман “Майстер і Маргарита” стає важливим відривком від реальності і незабутнім літературним досвідом для кожного його читача.

Залишити коментар